Windy towarowe – jaką wybrać?

Windy towarowe – jaką wybrać?

Windy to bardzo duże ułatwienie życia. Są one bardzo potrzebne oraz wszechobecne w nowoczesnym budownictwie. Windy do przewozu osób są niezwykle ważne z punktu widzenia niepełnosprawnych oraz osób zamieszkujących wysokie bloki mieszkalne. Szczególnym rodzajem wind są windy towarowe, które swoje zastosowanie znajdują w obiektach gastronomicznych, gdzie kelnerki oraz kelnerzy bardzo szybko i sprawnie muszą obsługiwać wszystkich klientów.

Do czego wykorzystuje się windy gastronomiczne?

Windy gastronomiczne w restauracjach wykorzystywane są przede wszystkim do tego, aby łatwiej transportować jedzenie. Znajdują one zastosowanie przede wszystkim w budynkach piętrowych, w których kuchnia oraz restauracja znajdują się na innych piętrach. W takich budynkach ciągłe chodzenie po schodach mogłoby spowodować liczne urazy u kelnerek i kelnerów oraz dolegliwości bólowe kolan i innych stawów. Co więcej, byłoby to też niebezpieczne dla samych posiłków.

Windy gastronomiczne pozwalają nie tylko na zachowanie ostrożności, ale też na szybkie i sprawne dostarczenie posiłków na inne piętro. Są one pomocne również podczas sprzątania restauracji. Właśnie dlatego windy gastronomiczne rozchwytywane są przede wszystkim przez właścicieli restauracji, którzy pragną, aby obsługa klienta w ich lokalu była na najwyższym poziomie. Co ciekawe, windy towarowe sprzedawane są w różnych rozmiarach. Każdy właściciel restauracji bez problemu może więc dostosować je do wolnego miejsca, jakim dysponuje.

Dźwigi towarowe – jakie wyróżniamy?

Na rynku znajdziemy wiele różnych dźwigów towarowych. W skład tej grupy produktów wchodzą m.in. windy małe, które w zależności od typu mogą mieć udźwig od 50 do 550 kg. Swoje zastosowanie znajdą one nie tylko w lokalach gastronomicznych, ale też w hotelach, oraz kuchniach przedszkolnych, szpitalnych czy znajdujących się w domu opieki społecznej. Warto zainwestować w nie również w budynkach, w których prowadzona jest działalność produkcyjna i handlowa. Różne propozycje małych dźwigów towarowych znajdziemy na http://www.komponentylift.pl/produkty/dzwigi-towarowe. To, co wyróżnia małe windy produkowane przez Lift Service to przede wszystkim funkcjonalność oraz małe wymagania przestrzenne do instalacji. Produkty są maksymalnie bezawaryjne, a producent oferuje nam dużą różnorodność. Możemy wybierać tu spośród zróżnicowanych wymiarów kabiny, udźwigu oraz prędkości podnoszenia. Istnieje również możliwość instalacji automatycznych drzwi gilotynowych oraz szybu przeszklonego. Cała konstrukcja wzmocniona jest w najbardziej zagrożonych obszarach eksploatacji.